Ставки по депозитах на сьогодні (Universal Bank): що варто не забувати?

Серед кращих фінансових інструментів сучасності безперечно є депозит. Однак варто враховувати, що видів депозитів на сьогоднішній день зустрічається чимало і кожен з них володіє своїми особливими деталями. Як зорієнтуватися в океані банківських пропозицій, обрати банк для вкладу фізичних осіб, ставки по депозитах на сьогодні? На дану тему ми й поговоримо нижче. 

Перш за все відмітимо, що банки пропонують клієнтам види депозитів під своїми унікальними маркетинговими назвами. До того ж нерідко зустрічаються заманливі пропозиції із «смачними» відсотковими ставками, що проводиться спеціально до конкретної події чи святкових днів.

На сьогоднішній день існує два базових типи депозитних вкладів

Вклад до запитання в повному обсязі повертається на першу вимогу клієнта та не має періоду зберігання.

Строковий депозит, покладений під відсотки, які вносяться на певний термін зберігання та повертається клієнту після закінчення заданого терміну.

Що варто знати про ставки депозитів в банках України сьогодні? 

Основні типи внесків, що були наведені раніше, створюють основу депозитів, а їх види кожен банк вже роздає різноманітні.

Найбільш популярні з пропонованих банками види депозитних внесків:

  1. У разі потреби відкрити рахунок не лише в гривні більш доцільним стане депозит валютного виду. Обираючи такий вид банківського внеску клієнти отримують змогу зберегти власні накопичення у разі падіння курсу національної валюти.
  2. Мультивалютні депозити — у випадку даного депозиту вкладник має можливість конвертувати свої збереження з однієї валюти в іншу без втрати нарахованих відсотків по вкладу.
  3. Депозит металевого характеру є екзотичним видом і виділяється з-поміж інших тим, що нарахування коштів проводиться не лише в рамках процентної ставки, але й ціни дорогоцінних металів.
  4. В числі традиційних видів присутній ощадний депозит, що включає в себе стартові умови та невелику відсоткову ставку. В досить багатьох банківських установах відсотки додаються до основної суми вкладу, чим призводить до збільшення активу. Отримана сума додається при наступному нарахуванні процентної ставки.
  5. Якщо метою є збір коштів для певної мети, тоді найбільш доречним буде накопичувальний депозит. У разі бажання купівлі автомобіля чи власного житла даний вид є знахідкою.
  6. Депозит розрахункового виду буде корисним для тих, хто хоче не лише елементарно зберігати власні кошти в банківській установі, але й отримувати щомісячну виплату за ним.
  7. Для певних виділених верств населення країни досить часто пропонуються депозити спеціалізованого характеру.

Думки про депозитний рахунок

На депозиті гроші можуть не лише надійно зберігатись в сховищах банку, але й трудитись на себе, регулярно даючи певний прибуток. У простому на перший погляд зберіганні та накопичуванні грошей депозитним рахункам немає рівні. По істині важливим етапом в дорозі до накопичення власних коштів є вибір банку, якому можна довіритись.